Jak fungují plynové zbraně?

Plynové zbraně jsou palné zbraně, jejichž funkce je odvozena především od okamžitého uvolnění energie stlačeného vzduchu nebo jiného plynu. Díky konstrukci těchto zbraní nelze použít kulové náboje. Pro obranu lze využít hned několik druhů nábojů s dráždivými látkami, jakými jsou například: CN, CS, OC a také se ještě používá látka PV, což je technický pepř. Účinek zbraně je podobný jako při použití obranných sprejů, nicméně v případě plynové pistole se jedná o větší dosah.

Plynové pistole a plynové revolvery mají většinou stejný tvar a rozměry, jako skutečné palné zbraně. Kopie jsou velmi přesné a důvěryhodné. Tato dokonalá podobnost zaručila plynovým zbraním komerční úspěch, protože každý nadšenec si takhle může opatřit svoji vysněnou zbraň, aniž by potřeboval zbrojní průkaz. Je to nejlepší způsob, jak si zajistit bezpečnost, aniž by se člověk musel otravovat byrokratickými omezeními. S koupí vlastní plynové pistole si člověk zakoupí i pocit jistého bezpečí.

Výhody plynových zbraní!

Mnoho lidí pokládá za největší výhodu plynových zbraní jejich velký dosah, který dává obránci velice slušnou úroveň bezpečí. Velkou výhodou je také zvukový efekt při střelbě, který může přilákat pozornost okolí, ze kterého někdo může přivolat pomoc. Akustický a zábleskový efekt při střelbě může efektivně zapůsobit na agresora, jedná se tedy spíše o psychologický účinek.

Na rozdíl od palných zbraní nemůže dojít v případě zbraní plynových k poranění či usmrcení někoho nezúčastněného. Navíc náplň plynových nábojů stárne mnohem pomaleji než u obranných sprejů.

Nevýhody plynovek!

Jako nevýhoda plynových zbraní může být vnímána jejich pohotovost a účinnost. Vzhledem k tomu, že jsou velmi podobné skutečným zbraním, tak se stejně nosí a používají. Člověk většinou nosí zbraň pod svrchním oblečením na opasku, takže chvíli trvá, než stihne člověk zbraň vytasit.

Jednou z nevýhod může být také to, že je nutné zvládat základní úkony s její manipulací. Tudíž je nevyhnutelné, aby člověk uměl zbraň nabíjet a vybíjet, umět ji odjistit, natahovat apod.

S plynovou zbraní člověk získává nejen obranný prostředek a pocit bezpečí, ale také elegantní zbraň, o které mnohdy snil. Plynové zbraně slouží k výstřelům i akustických nábojů, které mohou sloužit například ke sportovním účelům. Je nutné našroubovat speciální nástavec, který bývá občas součástí balení anebo si jej můžete dokoupit a poté je možno vystřelovat signální světlice. Nezapomeňte na to, že tyto zbraně nejsou přizpůsobeny tlaku skutečných ostrých nábojů, proto ostré náboje ani nezkoušejte, tyto pokusy končí většinou v nemocnici s velmi vážnými poraněními.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..