Jakou vybrat plynovku a jaké jsou zásady při jejím použití

Kriminalita stále narůstá a v posledních letech se velmi zvýšil zájem o zbraně a střelivo. Plynové pistole či plynové revolvery jsou určeny především k sebeobraně, ale také k výcviku psů, nácviku střelby nebo signálních světlic na Silvestra.

Plynové zbraně jsou velmi zdařilé na první pohled nerozeznatelné repliky ostrých zbraní. Pokud váháte s výběrem plynovky, doporučujeme plynové pistole Umarex Walther, Colt, Smith&Wesson, Browning – jedná se o High Tech, což jsou jedny z nejkvalitnějších plynových zbraní, které jsou vyráběny nejvyspělejšími technologickými postupy. Mezi zákazníky jsou velmi oblíbené Walther P22, Walther P99, Walther P380.

Velmi oblíbené jsou například také Zoraki či Ekol z dílny tureckých výrobců. Konkrétně Zoraki 914 a Zoraki 906 se staly velmi oblíbenými za účelem sebeobrany.

Pokud máte zájem chránit efektivně své zdraví, nejbližší a svůj majetek, tak věřte, že plynová pistole dokáže útočníka spolehlivě zastavit. Plynové zbraně jsou v ČR volně prodejné občanům od 18 let.

Zásady při používání plynové zbraně

  1. Nikdy nestřílejte proti větru
  2. Miřte vždy na útočníkovu tvář, protože přes oděv plyn neúčinkuje
  3. Minimální vzdálenost od vaší tváře by měla být alespoň 50 cm
  4. Minimální vzdálenost od útočníkovy tváře by měla být alespoň 50 cm. Jinak hrozí jeho vážné poranění tlakem plynu, který vzniká při explozi a krystalky účinné látky, které se nestihly přeměnit na plyn, mohou způsobit vážná zranění. Pozor: použití plynové pistole na sebeobranu proti jiné osobě je dovoleno jen případě krajní nouze.
  5. V případě útoku zvířete miřte cca 20 cm před něj, zvíře se nestihne zastavit a nadýchá se tak účinné látky